• WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE Finał 29. Akcji Sprzątanie świata - Polska 2022

• Miło nam poinformować, iż Szkoła Podstawowa w Kotulinie wzięła udział w 29. Akcji Sprzątania świata – Polska 2022, która odbyła się w dniach od 16.09.2022 r do 18.09.2022 r.

Zadaniem uczniów nie było jedynie zbieranie śmieci. Akcję rozpoczęli uczniowie klasy VI i VII poprzez przygotowanie gazetki szkolnej, która zawisła na korytarzu. Gazetka zawiera informacje o akcji sprzątania świata oraz przedstawia cele jakie, w ramach niniejszego projektu, wyznaczyli sobie uczniowie, a są to: lekcje wychowawcze poświęcone informowaniu uczniów szkoły o możliwych do podjęcia przez nich działań proekologicznych, indywidualne przygotowanie krzyżówek o tematyce ekologicznej, posprzątanie swojego pokoju czy sali lekcyjnej oraz posprzątanie parku w Kotulinie.

Ustaliwszy plan działań już w pierwszym dniu przedsięwzięcia Uczniowie klasy VI i VII pod opieką pani Patrycji Rzeźniczek i pana Mateusza Szłapy, w ramach lekcji wychowawczych, na ósmej godzinie lekcyjnej udali się do przyszkolnego parku by pozbierać śmieci. Uczniowie zostali wyposażeni w rękawiczki jednorazowe oraz worki na śmieci, następnie podzieleni na grupy wraz z wychowawcami udali się do parku.

Zbieraniu śmieci towarzyszyła piękna jesienna aura. Wykonując ruch fizyczny, uczniowie koleżeńsko współpracowali ze sobą by, jak najlepiej to możliwe w wydzielonym odcinku czasu, wysprzątać kotuliński park. Sprzątaniu parku towarzyszyła również atmosfera zdrowej rywalizacji, gdyż, grupa, która uzbierała najwięcej śmieci, została wynagrodzona.

Do utworzenia materiałów wizualnych z przeprowadzonej akcji użyto aparatu fotograficznego i kamery, które Szkoła Podstawowa w Kotulinie pozyskała w dzięki udziałowi w projekcie ministerialnym „Laboratoria Przyszłości”

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Autorzy: Patrycja Rzeźniczek, Mateusz Szłapa